Tantra – ako to celé začalo a prečo to už nechcem vziať späť

Tantra… koľko tajomstiev sa skrýva za týmto slovom… koľko zvedavosti okamžite vyvolá… fantázia sa robieha naplno…

Čo ale NAOZAJ sú princípy tantry? O čom to vlastne celé je? Aj o tom je tento blog…

Vďaka vzrastajúcej popularite a rôznym pochybným službám skrývajúcim sa pod týmto slovom, sa stretávam s kadejakými pokryvenými názormi a predstavami.

Ako to vidím ja?

Vo svete tantry sa pohybujem intenzívne od roku 2015. Ono mi to v podstate už ani nejde inak.

Tantra otvára dvere do akéhosi úplne nového sveta, a pokiaľ čo len jediný krát nahliadnete dnu, všetko sa zmení. Môžete rýchlo zavrieť oči, tváriť sa a nahovárať si, že ste vlastne nič nevideli, nič necítili… Ale hlboko vo vnútri VIETE

Netvrdím, že sú to tie jediné správne dvere, vhodné pre každého. Rozhodne nie! Ale cieľ máme všetci rovnaký. Akurát každý potrebuje nájsť tú svoju cestu. Nakoniec, je to len hra so slovíčkami. Myslím, že tieto princípy veľa z nás žije podvedome, automaticky. Šťastní to ľudia 😀 . Ja som na začiatku cesty potrebovala mapu. Mapu sveta, o ktorom som predtým vôbec netušila, ale tajne som v jeho existenciu dúfala.

A tým novým svetom, ktorý som uvidela, bola SLOBODA!

Taká tá hlboká, ozajstná slobodaNezávislosťSilaOdvahaSloboda a odvaha byť sama sebouRadosť a extáza z vlastného telaOdvaha žiť život naplno so všetkými radosťami aj bolesťami, čo život prinášaSila tomu všetkému čeliť, pozrieť sa pravde do očíPozrieť sa sebe do očíPozrieť sa do očí jeden druhémuOdvaha ukázať sa vo svojej zraniteľnostiA otvoriť sa láske

Do tohoto sveta som vstúpila frustrovaná a nespokojná z toho, čo sa mi v sexe a v živote dostávalo. Uverila som, že som jednou z tých nešťastných žien, ktoré proste nie sú schopné dosiahnuť orgazmus. Uverila som, že som jednou z tých, čo život prežijú v šedej priemernosti. Bála som sa protestovať, chcieť viac, stáť si za svojimi potrebami a túžbami. Vtedy by som sa zrejme dobre zasmiala a neveriacky pokrútila hlavou, keby mi ktosi povedal, ako sebavedomo budem za pár rokov viesť cudzích mužov a ženy, že sa sama vydám do sveta aj do tajomných hlbín duší.

Keď mi tantra prišla do cesty, žila som akoby v malej a tmavej kutici presvedčená, že toto je všetko, čo existencia ponúka. Síce nie úplne spokojná a naplnená, ale zmierená s obmedzenosťou a pohodlnosťou tohto spôsobu života. A zrazu akoby mi niekto otvoril dvere a ukázal východ!

Týmto novým svetom putujem už viac ako 2 roky. Učím sa, ako to tu chodí, všetko je nové, všetko je iné. Skúmam a objavujem. Neprestáva ma fascinovať čo nachádzam, koho cestou stretávam!

A hlavne ma neprestáva baviť tieto tajné dvere otvárať tým, ktorí ich ešte neobjavili, ale kdesi v hĺbke cítia, že ich hľadajú.

Ale pozor, keď ich raz otvoríš, už nie je cesty späť 😀 .

Tantra nie je sekta, ani náboženstvo. Je to spôsob nazerania na svet. Spôsob života. Spôsob myslenia.

A tantra ROZHODNE nie je iba o SEXE! 

Zahŕňa každú jednu oblasť života, žiadnu nevynímajúc. Akurát sex sa stal niečim tajným, prekrúteným, nepreskúmaným, nebezpečným… Stali sme sa ním posadnutí, pretože je nejak v povahe ľudstva, že najviac túžime po tom, čo nemôžeme mať.

Verím, že je načase prijať a vrátiť sa do svojej prirodzenosti a úplnosti aj v tejto oblasti nášho človečenstva. Vyrovnať extrémy medzi núteným celibátom a nenásytným, bezcitným sexuálnym šialenstvom. 

Cez tmu aj svetlo zapustiť nové KORENE SLOBODY.

…aj pre toto ma to stále baví 🙂 … viac v ďalších článkoch…

"Všetko, čím si prechádzaš, ťa pripravuje na to, čo si žiadal." Môj príbeh si môžete prečítať tu>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *