7 dôvodov, prečo zažiť Indiu

„Pokiaľ v cudzine odmietate miestnu stravu, neberiete na vedomie zvyky, bojíte sa náboženstva a vyhýbate sa ľuďom, mali by ste radšej ostať doma.“
James Albert Michener

Dnes je možné vycestovať takmer kamkoľvek a rozhodovanie, ktorú krajinu vybrať, môže byť o to náročnejšie.

Tak prečo práve INDIA?

Ako prvá ma napadla odpoveď:

  • 1., A prečo nie? 😀 Každé miesto má čo ponúknuť. Všade je niečo, čo s nami rezonuje viac, či menej a jediný spôsob ako to otestovať je prežiť si to na vlastnej koži.

Ale seriózne 😉 :

  • 3., ROZMANITOSŤ –  Chillout na pláži? Kúpanie v mori? Beach party? Turistika? Rafting? Múzeá a pamiatky? História? Jóga? Nakupovanie? Snowboarding? Toto všetko a ďaleko viac ponúka táto neuveriteľná krajina. Na svoje si príde úplne každý.

úžasné Hampi

  • 4., PLÁŽE a PODNEBIEPláže v Indii sú piesočné, more je teplé, podnebie suché a aj napriek kultúrnym a náboženským rozdielom sa kľudne môžete po plážach promenádovať v plavkách. Vďaka svojej polohe je v Indii od septembra do mája sucho a teplo. Perfektné na dočerpanie energie slnečných lúčov počas šedivej európskej zimy.

  • 6., JEDLOČili, sex a samba. Okej, hovoríme o Indii, tak len čili 😀 Aj keď proti gustu žiaden dišputát 😀 V Indii by to bolo skôr čili, kari a zelenina 😀 To je základ ich kuchyne. Strukoviny – fazuľa, šošovica a cícer na tisíc spôsobov, k tomu ryža, placky čapati či naan, alebo pôvodne tibetské knedlíčky momo a na zapitie masala čaj. Samozrejme všetko spajsy. Ale niekto to rád HOT. Rovnako ako všetko, aj kuchyňa je v Indii pestrá, ale hlavný podiel majú určite vegetariánske jedlá. Nájdete však aj jedlá z mäsa a tradičné miestne zákusky a sladkosti.

 

Typické jedlo z ulice

  • 7., JÓGA – Po oddychu na pláži, desiatkach čapati a litroch lassi možno padne vhod trochu sa pretiahnuť, a dosť populárnym dôvodom návštevy Indie sa stávajú rôzne jóga retreaty. Zrejme kôli všetkým zmieneným dôvodom sa pre západných turistov stala tak populárnym jógovým miestom, a mesto Rishikesh sa dokonca označuje ako Svetové hlavné mesto jógy. Ponuka najrôznejších lekcií jógy je skutočne pestrá.

Pohľad na Rishikesh, rieku Ganga a majestátne Himaláje v pozadí

  • BEZPEČNOSŤ – Tá sa v posledných rokoch stáva stále dôležitejšia pri výbere dovolenkovej destinácie. Ja som cestovala naprieč krajinou vo dvojici s kamarátkou (vynechali sme však tie najväčšie mestá ako Bombaj/Mumbai alebo Dillí), a úplne sama som strávila 11 dní vo Varanásí, a cítila som sa bezpečne. Nikto sa nás nepokúsil okradnúť a nikto nás neobťažoval -pokiaľ nepočítam rôznych otravných predajcov suvenírov :).

Príde mi zaujímavé, že aj napriek tomu, že je India etnicky a nábožensky jedna z najpestrejších krajín, je tu kľud. Žiadne nepokoje, všetci si žijú pokope a v pohode – svet si z nich môže brať príklad.

Toto sú moje hlavné dôvody, prečo si myslím, že sa Indiu rozhodne oplatí vidieť a zažiť.

Je to zem plná kontrastov. Plná ľudí, plná ruchu a niekedy toho aj na mňa bolo príliš. Príliš všetkého, proste príliš Indie. Ale aj to k cestovaniu patrí a ja sa sem určite rada vrátim.

Pokiaľ máš iné skúsenosti, ďalšie rady, tipy a inšpirácie, neváhaj sa o ne podeliť v komentároch ;).

"Všetko, čím si prechádzaš, ťa pripravuje na to, čo si žiadal." Môj príbeh si môžete prečítať tu>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *